eBay Car Challenge עדכון לנד רובר | FunRover

0
eBay Car Challenge עדכון לנד רובר |  FunRover

לפני זמן קצר שיתפנו את הסיפור של דן והסדרה 2A שלו, ‘ברטה’. בהינתן 4,000 ליש”ט כאחד המועמדים הסופיים של אתגר המכוניות של eBay, דן עובד על בנייה מחדש של הלנד רובר שלו. הצלחנו לתפוס איתו 5 דקות כדי לגלות איך מתקדם השיקום.

דן תודה שהצטרפת אלינו, אנחנו יודעים שאתה עסוק! איך הולך השחזור באופן כללי?

אתגר המכוניות של eBay היה רכבת הרים וחוויה לימודית מרגשת – לפני 12 חודשים הייתי נדהם ממה שיכולתי להשיג בפרק זמן כה קצר.

עבדתי ללא הרף. לברטה עדיין אין גג ונאלצתי להסיר את כל החלק הקדמי כדי לעבוד על המנוע מכיוון שהמנוע היה זקוק לשיפוץ מלא. אהבתי להכניס את השיניים שלי לאתגר והיה נהדר להתחבר לקהילת eBay ולנדרובר המועילות לאורך הדרך. נראה שכולם יתכופפו לאחור כדי לעזור!

האם שיחזרתם רכבים בעבר?

לקחתי על עצמי עבודות שיקום בעבר, אבל ברטה היא השיקום המלא הראשון שלי, וזה מיוחד במיוחד עבורי. קניתי אותה כשהייתי רק בן 18 בתור המכונית הראשונה שלי תמורת 800 פאונד. היא נותרה ללא שימוש ולא ראויה לדרך במשך קרוב ל-20 שנה, עקב שורה ארוכה של מחלות, לפני שנוקפה אבק ליום הולדתי ה-40 בשנה שעברה. אתגר המכוניות של eBay היה בדיוק הדחיפה שהייתי צריכה הן מבחינת מזומנים והן מבחינת מוטיבציה כדי להניע את ברטה שוב. אני עדיין כל כך מופתע שאני אחד המשחזרים הנבחרים, וזו הייתה אתגר והזדמנות מרגשת להחזיר אותה לדרך.

האם היו הפתעות בדרך?

אחת ההפתעות הגדולות ביותר הייתה שפע העצות של מוכרי איביי אחרים. יום אחרי שהגיעו לוחות הכנף החדשים שלי, המוכר צלצל אלי לשוחח על העבודה. הוא שלח לי תמונות שידריכו אותי בהתקנה כמו שצריך ובדק שיש לי את הכלים והציוד הנכונים.

אילו חלקים/כלים הזמנת מ-eBay עד כה?

רציתי לשמור על נאמן למורשת 4X4, כדי שתוכלו לתאר לעצמכם כמה שמחתי למצוא מוכר באיביי שמייצר לוחות מפרט מקורי ממש בהמשך הדרך מהמפעל המקורי של לנד רובר בסוליהול. הצלחתי גם למצוא אורות מקוריים עם מפרט צבאי שיתאימו ל’במפרטטים’ המקוריים והצלב. כפי שציינתי, נדהמתי משפע העצות שהיו למוכרי איביי להציע. אני לא רק קונה ציוד – אני צובר מומחיות וזה לא יסולא בפז.

הפתעה די לא רצויה הייתה מציאת דליפת שמן מאסיבית מהבור לאחר ניקוי בוץ וזוהמה ישנים. מאוחר יותר גם מצאתי קורוזיה גדולה בשני מרווחי הרגליים שגיליתי רק לאחר שהורדתי צבע מהמחיצה. היה צורך להחליף את שתי הבארות – משהו שלא תכננתי לו במקור. למרות שבמובנים רבים ניתן לצפות לכך מלנדרובר צבאי לשעבר בן 53.

האם הייתם משחזרים לנדרובר אחר / נהנית מהתהליך?

כן – זו הייתה חוויה מספקת להפליא.

איך נראה השבוע הטיפוסי שלך בפרויקט?

כדי לעמוד בלוח הזמנים הצבתי לעצמי יעדים שבועיים. נאלצתי להשקיע יותר מפי שלושה ממספר השעות שציפיתי כבר, ואני מרגיש בהתרסה את הלחץ בשבועות האחרונים. עם 15 שעות ימים של הפרויקט, העייפות גובה את שלה בהתרסה אבל אני בטוח שאסיים אותו בזמן.

האם יש לך עצות לכל מי שמעוניין לשחזר סדרה 2A?

כן – בקשו עצה! דרך כל הפרויקט הזה הצלחתי לקבל המון עצות דרך מוכרים באיביי ובקהילת LR.

סדרה 2A של דן ‘ברטה’:

עקבו אחר מסעות המשחזרים כאן: http://www.ebay.co.uk/carchallenge

פוסטים דומים

Leave a Reply