סקירת Mercedes-AMG SL 63 4Matic מאת Auto Motor und Sport

0
סקירת Mercedes-AMG SL 63 4Matic מאת Auto Motor und Sport

המגזין הגרמני auto motor und sport בחן את מרצדס-AMG SL 63 4Matic+ החדשה והנה ההתרשמות שלהם.

תמונה: אוטו מוטורי וספורט

זריזות יוצאת דופן
מרצדס-AMG SL 63 4Matic+ הוא החלק העליון של היצע ה-SL והוא מופעל על ידי מנוע M177 V8 בי-טורבו עם 585 כ”ס ו-800 ננומטר. הקולגות שלנו ב-auto motor und sport התרשמו מהזריזות המדהימה של המכונית הזו ששוקלת 1904 ק”ג. בניסוי הסלאלום בין העמודים הממוקמים במרחק של 18 מ’ זה מזה והחלפת הנתיב הכפול, מרצדס-AMG SL 63 4Matic+ הייתה מהירה כמו מרצדס-AMG GT Roadster שהיא קלה ב-200 ק”ג, קצרה ב-16 ס”מ ורחבה ב-2 ס”מ; 68.3 קמ”ש בניסוי הסלאלום ו-140.4 קמ”ש בהחלפת נתיב כפול.

תוצאה יוצאת דופן זו הושגה על ידי שימוש בכל טכנולוגיות ההנעה העדכניות ביותר הקיימות כיום מבית מרצדס: הנעה לכל הגלגלים עם חלוקת מומנט משתנה, היגוי אינטגרלי (הגלגלים האחוריים נווטים 2.5 מעלות בכיוון ההפוך לגלגלים הקדמיים במהירויות נמוכות ו-0.7 מעלות באותו כיוון לגלגלים הקדמיים במהירויות גבוהות יותר), ומתלי AMG Active Ride Control עם מוטות נגד גלגול אקטיביים המופעלים על ידי אלמנטים הידראוליים ולא מכניים.

עם גלגלי 21 אינץ’ מכוסים בצמיגי Michelin Pilot Sport 4S, מרצדס-AMG SL 63 4Matic+ מתמודד בצורה נאותה עם מהמורות למרות מתלים יציבים מכיוון שה-SL החדשה היא לא רק היורשת של דור ה-SL הקודם אלא גם צריכה למלא את החלל שנותר של AMG GT Roadster. רק בבליטות קצרות הוא מגיב מעט בנוקשות.

תגובה ממוצעת בלבד של המנוע בהתנעה, חסכונית במיוחד
לעומת זאת, עמיתים ב-auto motor und sport התאכזבו מעט מהתגובה של מנוע ה-V8 כפול-טורבו שאינו נהנה מכל מערכת היברידית מתונה. היעדר תמיכה חשמלית בהתנעה ושיא המומנט של 800 ננומטר שהושגו רק ב-2,500 סל”ד הם הסיבות לכך שמנוע ה-V8 לא מאיץ בטירוף מדי. אבל איך הוא משיג את התאוצה המצוינת של 3.6 שניות בלבד מ-0 ל-100 קמ”ש? עם פונקציית Race Start, המאפשרת למנוע להסתובב קדימה, ומאפשרת לו להתפוצץ ברגע שמורידים את הרגל מהבלם.

צריכת הדלק נמוכה להפליא עבור נתוני כוח מנוע וביצועים אלה. מתחת ל-10 ליטר/100 ק”מ במסלול המבחן של אקו המשמש את auto motor und sport וצריכה ממוצעת של 13.5 ליטר/100 ק”מ. ואם כבר מדברים על בלמים. בלמי הדיסק הקרמיים האופציונליים מספקים האטה של ​​11.5 מ’/שנ’2 התואמת למרחקי בלימה קצרים במיוחד: רק 33.8 מ’ מ-100 קמ”ש ו-56.8 מ’ מ-130 קמ”ש.

אין מצב סחיפה
באופן מוזר, אין מצב סחף כמו ב-AMG E 63. מרצדס-AMG אומרת שהוא לא מתאים לאופי של ה-SL. אבל עדיין יש מצב Racetrack שמנתק את מערכות הסיוע. גם הבודקים ב-auto motor und sport לא הבינו בבירור את מיקום המכונית. מה תפקידה של ה-SL החדשה? מכונית ספורט טהורה? גג נפתח בהייטק נוח? מרצדס רצתה לירות שתי ציפורים במכה אחת וזה לא כל כך קל כי הדרישות של מכונית ספורט ושל מכונית גג מתקדמת כל כך שונות.

יחד עם זאת, החזרה לגג הרך משתלבת היטב במסורת אך כבר מ-100 קמ”ש ומעלה יש רעשי רוח בחלק העליון של חלון הנהג. מוגן היטב על ידי השמשה הקדמית, תענוג לנהוג ב-SL החדשה גם ללא מסיט הרוח שניתן להתקין באופן ידני.

לגבי הפנים, המושבים האחוריים מציעים מעט מדי מקום, מה שמוגבל עוד יותר אם דוחפים את המושבים הקדמיים לאחור. והמשענת האחורית נמצאת במצב זקוף מאוד, כך שרק ילדים יכולים לנסוע לשם. אבל עמיתים ב-auto motor und sport חושבים שהמקום מתאים יותר לאחסון מזוודות מכיוון שה-SL היא גם GT ארוכת טווח.

סיכום

ה-SL היא מכונית ספורט טובה מבעבר. זה הרבה יותר זריז והדור הישן אפילו לא קרוב.

פוסטים דומים

Leave a Reply