אוהד לנד רובר מעצב את הדיפנדר החדש | FunRover

0
אוהד לנד רובר מעצב את הדיפנדר החדש |  FunRover

השנה, במסגרת חגיגות 70 שנה ללנד רובר, ייחשף הדיפנדר החדש.

אנחנו כבר יודעים, לפי ראש העיצוב המודרניסטי של JLR, גרי מקגוורן ש”אם [the loyalists] מצפים לפקסימיליה של הישן עם כל הטכנולוגיה החדשה הזו, אז אני לא חושב שהם יהיו מרוצים”.

אז זה לא יהיה קצה כובע בסגנון רטרו ללנד רובר דיפנדר המקורי, עם בסיס מודרני, בדומה לגישה שמרצדס נקטה עם הגלנדווגן. ונאמר לנו שהוא לא יהיה מעוצב כמו ה-DC100 הלא מיושר, ש-7 שנים מאוחר יותר עדיין צץ בפייסבוק מדי שבוע בתור “המגן החדש”. הדיפנדר החדש יישב על פלטפורמת D7U מתוגברת, וכתוצאה מכך, הוא יחלוק מספר אלמנטים של עיצוב עם ה-Range Rover ו-Discovery מבוססי D7U, ולשמור על עקביות המותג.

לקחנו על עצמנו לעצב תחליף דיפנדר, המשתמש בטכנולוגיה מודרנית ובשיטות בנייה, תוך שמירה על חלק מסגנון הרטרו המקורי של הדיפנדר – כדי ליצור דגם חלופי מתאים.

הנה זה.

תמונות קונספט Defender 2018 שלי

בעת עיצוב הדגם הזה, רציתי שהוא ישמור על אותו מראה כללי של הדיפנדר. השינויים הם עדינים, בדרך כלל, זה כבר מרובע מעט, השינוי הגדול ביותר הוא אולי השמשה הקדמית – שכעת משופעת יותר.

הפרופיל הכללי מרוכך מעט, מה שגורם לו להיראות מודרני יותר ומציע צריכת דלק משופרת. אבל בסך הכל, זה נשאר ללא ספק דיפנדר.

Subframe / Unibody / Monocoque Construction

ברור שכלי רכב המיוצרים כיום צריכים לעמוד בבדיקות ריסוק מחמירות ובתקני בטיחות להולכי רגל. מסיבה זו, אני מציע לדגם הזה תת מכלול גוף מונוקוק, שיושב על שלדה נפרדת – עם לוחות גוף נשלפים מפתח. ניתן להסיר את הכנפיים הקדמיות ואת לוחות הרבע האחוריים – מושלם עבור חקלאים או נהגי שטח שלעתים קרובות מקללים את המרכב החשוף.

מסגרת משנה זו תעניק לדגם החדש שלנו בטיחות התהפכות משופרת בהרבה והתנהגות משופרת בכביש הודות לקשיחות המרכב המוגברת. זה גם יאפשר לנו לאטום את הגוף בצורה יעילה יותר לחדירת מים ואבק, להגדיל את עומק השכשוך ובעל איכות בנייה הרבה יותר גבוהה. ישנם 3 מיקומי הרכבה אפשריים של הכננת, אחד מוסתר במשבש, אחד מוסתר בלוח הסורג הקדמי ונקודת הרכבה מרכזית של הכננת.

דגם זה כבר לא יהיה כמעט כולו בעבודת יד, אך ניתן היה להגדיל את הייצור, ולעזור להפחית עלויות. JLR הצהירו שהם רוצים שה-Defender החדש יהיה רכב מיינסטרים שמוכר למעלה מ-100,000 יחידות בשנה.

רציתי לשמור על כמה שיותר פונקציונליות של הדיפנדר המקורי, כולל גוף שמוצע במספר סגנונות, 3 בסיסי גלגלים והרבה דפנות שטוחות להרכבה קלה של אביזרים. ה-SVO יוכל לייצר כלי רכב חד-פעמיים ומיוחדים לחברות שירות או לשירותי החירום – כמו מכרז כיבוי שדה התעופה בעל 6 גלגלים.

אני לא רואה שום סיבה שלא ניתן למזג עיצוב רכב מודרני עם הפילוסופיה של הדיפנדר הישן כדי ליצור 4X4 שניתן להתאמה אישית ויכולת שטח גבוהה. My Defender כולל מתלים בלתי תלויים בכל סיבוב, ובפעם הראשונה מהמפעל, 3 לוקרים של הפרש, הפרש מרכזי ואחד מלפנים ומאחור.

המתלים המשודרגים יעניקו חווית שטח נוחה יותר ויעניקו נימוסים משופרים בהרבה על הכביש. המתלים יהיו ניתנים להתאמה אלקטרונית, ומאפשרים התאמת גובה הנסיעה וריכוך המתלים לפי הצורך. זה יכול להיעשות באמצעות מתלי אוויר או בולמים מסוג מגנריד.

אני צופה בשורה של דגמים המותאמים לשימושים שונים. איסוף מחוז מסוג דגם בסיס, מושלם עבור חקלאים וחיים בכפר. דגמי הבסיס יגיעו בצבעים קלאסיים כמו ירוק קוניסטון ואדום פורטופינו, עם גג לבן אלפיני. דגמים אלה יגיעו עם גלגלי פלדה כסטנדרט.

קל לדמיין את בעל לנד רובר מזמן, המלכה בעלת אחד מהדגמים החדשים הללו, לשימוש באחוזותיה.

הדגם החדש הזה יכול לתת מענה גם לשוק שירותי החירום, כאשר SVO מציעה ניידות משטרה מוכנות, מצוידות מהמפעל עם תאורה, סירנות וצורות נראות גבוהה.

לבסוף, כדי לתת מענה לטרנד האחרון של נהגי Defender המבוססים בעיר, מסלבריטאים ועד כדורגלנים כאחד, יהיה דגם G Wagen Sport. משאית זו תכלול חבילת טיפול, מתלים וצמיגים מוכווני ספורט, מנוע ביצועים בתוספת פנים מפואר עם מושבי עור ובידור לרכב, כמו גם בידוד קול נוסף כדי להפוך את הדגם הזה להיצע פרימיום.

כוח חשמלי

מבחינת מערכת הנעה, אני חושב שכלי רכב חשמליים הם באמת הדרך קדימה עבור רכבי שטח. למה? לרכבים חשמליים יש פחות חלקים נעים לתחזק, הם מציעים 100% מומנט כל הזמן והם הרבה יותר יעילים ממנועי בעירה פנימית. חלוקת המשקל גמישה יותר ובשילוב עם תיבת הילוכים עם יחס נמוך והעברת מספר מהירויות, דיפנדר חשמלי יהיה בלתי ניתן לעצירה.

ערכת כלי מפעל

זה יהיה מדהים אם לנד רובר תציע ערכת כלים מהמפעל, הכוללת את כל הכלים המיוחדים וציוד האבחון הנדרש עבור חובב לנד רובר עשה זאת בעצמך, עם ויתור על האחריות שקובע שאם תתעסק עם זה, האחריות שלך תבוטל.

מערכות הנעה

לשומרי המסורת ולמי שחייבים להחזיק רכב בדלק מאובנים, אני מתאר לעצמי שיוצע מגוון של מנועי דיזל ובנזין ‘אינג’יום’, עם הילוכים 7 או 9 מהירויות, בקרת תגובת שטח (שניתן לנטרל) ולדגם הספורט, סוג של V8 מוגדש טורבו יהיה מקסים. דגמים סטנדרטיים יגיעו עם EU6 פעמיים טורבו בנזין 4 ביצים 1.6 שמציע שפע של מומנט וכוח, שומר על יכולת הגרירה של הדיפנדרס של 3.5 טון אך מגדיל את צריכת הדלק ל-50+ קמ”ג. ברחבי העיר, הנהג יכול לבחור במצב ECO עם טכנולוגיית Start stop ופונקציית עצירת צילינדר שהופכת את המנוע ל-3 צילינדר חסכני.

ובכן, זה מספיק לי להשתולל ולחלום. ספרו לי מה דעתכם בתגובות ותרגישו חופשי לשתף את הסרטון. כמו כן, אם אתם צופים מפרויקט גרנדייר או לנד רובר, אני זמין לעבודה עצמאית 🙂

פוסטים דומים

Leave a Reply